Visi sutinka, kad sveiki pusryčiai – svarbiausias dienos maistas. Visų pirma taip yra todėl, kad per naktį organizmas badavo, todėl ryte, nors ir esame gerai pailsėję po nakties miego, norime papildyti organizmą energija. Ryte ypač tinka duonos ir grūdinių kultūrų patiekalai: energija iš jų greitai pasisavinama, todėl jūs jaučiatės žvalesni ir greičiau įsiliejate į dienos ritmą. Žinoma yra žmonių, kurie ryte valgo tik mažą užkandį. Tai priklauso individualiai nuo kiekvieno žmogaus organizmo.

Pusryčių receptų yra begalė, tad reikia išsirinkti jums tinkamiausias pusryčių idėjas. Jos gali būti paprastos, kai skubate, o kai turite laiko – palepinkite namiškius įdomesniais patiekalais. „Lašų duona“ pasirūpins kokybiškais duonos ir pyrago gaminiais, tad jums liks pridėti tik truputėlį fantazijos ir kelis papildomus ingredientus.

Keletas paprastų, sveikų bei greitai paruošiamų pusryčių receptų:

Greiti pusryčiai galėtų būti paruošiant sumuštinį iš juodos duonos, trinto avokado ir rūkytos lašišos. Jei esate tradiciškesni – duoną pagardinkite sviestu ir baltu varškės sūriu su kmynais.

Jei norite paruošti lengvus pusryčius – išvirkite kiaušinį ir patiekite su lengvai paskrudintu batonu bei žalumynais.

Vienas skanių pusryčių receptų yra vadinamoji jaučio akis. Kiekviena šeimininkė ruošia vis kitaip, o mes siūlome išmėginti mūsų variantą. Paimkite batono riekę, joje stikline arba peiliu padarykite apvalią kiaurymę. Keptuvėje įkaitinkite truputį aliejaus, įdėkite batoną, į ertmę įklokite ploną riekelę kumpio taip, kad neliktų kiaurymės kraštų. Leiskite šiek tiek apkepti. Įmuškite mažą kiaušinį, pagardinkite jį druska ir pipirais. Uždėkite ploną gabalėlį sūrio. Uždenkite dangčiu ir kepkite ant mažos ugnies kelias minutes, kol kiaušinis bus iškepęs iki norimos konsistencijos. Jei norite, galite šį sumuštinį apversti ir apkepti kitą kiaušinio pusę. Patiekite su aštriu padažu ir salotomis.