Juoda Tavo duona su saulėgrąžomis
Aprašymas

Ar kada pagalvojote, kad duona gali būti vienintelis maistas visame pasaulyje, kurį kepa bei valgo visų kultūrų žmonės? Duona, nuo seniausių civilizacijų buvo pagrindinis maisto produktas, kuris buvo vartojamas mūsų protėvių karta iš kartos iki šių dienų. Žmonės itin sunkiai dirbdavo, kad ant savo stalo galėtų padėti bent kepaliuką duonelės, kurią itin vertino ir garbino.

Šiandien, duona mityboje užima taip pat labai svarbią vietą. Galima teigti, kad daugelio šeimų rytas prasideda būtent nuo gardžios duonos riekelės ant pusryčių stalo. Ir visgi, duona – labai maistingas produktas, joje gausu maistinių medžiagų tokių kaip baltymai, mineralai, angliavandeniai. Būtent angliavandeniai mums ir suteikia didžiausią taip reikalingą energijos kiekį.

Prieš 25 metus Sartų regioninio parko apylinkėse atidarėme duonos kepyklą. UAB „Lašų duona“ gaminama produkcija ir veikla yra išskirtinė tuo, kad patys auginame rugius ir kviečius, iš kurių vėliau malame bei kepame ypatingus šviesios bei juodos duonos ir pyrago gaminius.

Vienas iš mūsų ypatingų duonos gaminių yra duona su saulėgrąžomis. Juoda „TAVO“ duona su saulėgrąžomis yra puikaus skonio ir pasižymi itin kruopščiai atrinktų gamybos produktų sudedamosiomis dalimis. Juoda, su saulėgrąžomis kepama duona, yra itin skalsi ir skani. Juoda duona naudinga, kadangi joje gausu skaidulų bei vitaminų.

Lengvai paskrudinkite riekelę, kad dar labiau atsiskleistų šios duonos aromatas.

Duona su saulėgrąžomis yra viena perkamiausių iš juodos duonos gaminių. Įprastai juodos duonos kaina priklauso nuo išfasavimo dydžio.

Sudėtis / Energinė vertė

Pagrindinės juodos duonos sudedamosios dalys yra ruginiai bei kvietiniai miltai. Mūsų juoda duona be konservantų, todėl puikiai tiks ant jūsų kasdieninio stalo, o natūralus raugas duonai suteiks malonų skonį bei tekstūrą. Juodos duonos energetinė vertė – 100 gramų turi 269kcal/1135kJ.

Sudedamosios dalys: ruginiai miltai,kvietiniai miltai, geriamas vanduo, saulėgrąžos 17%, cukrus, ruginis salyklas, mielės, kmynai, joduota druska. 

Energinė vertė 100 g 1135 kJ / 269 kcal
Riebalai 5,03 g
iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių 0,55 g
Angliavandeniai 47,28 g
iš kurių cukrų 2,17 g
Skaidulinės medžiagos 5,89 g
Baltymai 8,54 g
Druska 0,324 g